یکی از بهترین رویاهای خانم ها، شب عروسیشان است. امروزه یکی از بزرگترین دغدغه های عروس و دامادهای عزیز، برگزار کردن مراسم عروسی شان به صورت ایده آل و لوکس در یک شب رویایی است. مهمانانی که در شب عروسی حضور پیدا خواهند کرد جدا از سختی های کشیده شده، فقط همان شب را می بینند. درصورتی که عروس و داماد برای شب عروسی شان زحمات فراوانی را خواهند کشید. پس آنها برای ثبت یک شب باشکوه و خاطره انگیز قطعا به دنبال یک تشریفات خوب خواهند گشت. یک از عوامل تاثیر گذار برگزاری مجلس عروسی در باغ است که در ادامه شرح می دهیم.

برگزاری مجالس عروسی در باغ

یکی از خدمات مهمی که توسط بهترین و مطرح ترین تشریفات ها انجام می شود برگزاری مجلس عروسی در باغ  با در نظر گرفتن سلیقه ی شخصی عروس و داماد، شرایط مالی و سرمایه کلی آنها و فصلی که مراسم در آن برگزار می شود، معرفی یک باغ مجلل و باشکوه است. و بادر نظر گرفتن این شرایط، باید بهترین و خاص ترین پکیج ها را به آنها معرفی کنند

مجلس عروسی در باغ

برگزاری مجلس عروسی در باغ

اگر علاقه مند به برگزاری مراسم عروسی خود در باغ هستید این نکته را توجه کنید که با شروع فصل بهار و تابستان، با توجه به تازگی، طراوت و حال خوب طبیعت می توان زیبایی و جلوه بسیار چشمگیری را به شب مراسم عروسی بدهد. برای قرار دادن عکس های عروس و داماد، از یک جایگاه به عنوان میز عکس استفاده نمود.

می توان برای جلوه دوچندان محوطه باغ، طبق سلیقه عروس و داماد عزیز با کمک بادکنک، گل آرایی مجلس، ریسه، شمع و… دیزاین و طراحی کرد. برای برگزاری مراسم باشکوه تر عروسی در باغ باید به جایگاه عروس و داماد، درب های ورود و خروج، میز و صندلی و..توجه داشت.

.

انتخاب باغ عروسی

 • بهتر است برای راحتی و رفاه بیشتر میهمانان، باغی را انتخاب کنید که هم بصورت پوشیده و هم بصورت فضای باز باشد.
 • بسیاری از عروس و داماد ها دوست دارند که باغ عروسی مختلط باشد و مراسم به گونه ای صمیمی تر برگزار شود.
 • سعی کنید محل انتخابی برای برگزاری مراسم عروسی، محوطه و باغ تا حدی که امکان دارد به دلیل شلوغی و امکان ترافیک، به آتلیه عکاسی دور نباشد.
 • نکته ی مهمی که باید به آن توجه داشت، سیستم های گرمایشی و سرمایشی در فضای باز و باغ است. به این معنی است که در فصل زمستان، سرما و در تابستان، گرما باعث آزار و اذیت میهمانان نشود. این کار برای آسایش و رفاه بهتر حال میهمانان بکار گرفته می شود.
 • برای امنیت بیشتر سعی کنید باغی را که انتخاب نمودید، پارکینگ مجزا برای حال بهتر میهمان در شب عروسی داشته باشد.
 • نکته ی بسیار مهم این است که در ابتدا سعی کنید میهمانان مورد نظر را شمارش کرده و پس از آن به دنبال یافتن باغ عروسی باشید زیرا بر اساس همان تعداد میهمانان، فضای مورد نیاز را تهیه کنید.
 • رختکن در باغ عروسی بسیار الزامی است.
 • نور پردازی و گل آرایی داخل محوطه ی باغ بسیار مهم است و باید چشمگیر باشد.
 • حتما محلی که برای نگداری کیک و غذا انتخاب می شود باید استاندارهای لازم را داشته باشد.
 • در صورت قطع شدن برق داخل باغ، موتور برق اضطراری است.
برگزاری مجالس عروسی در باغ

برگزاری مجالس عروسی در باغ

 

مزایای برگزاری مراسم عروسی در باغ

 • فضای بزرگ باغ این امکان را به میزبان می دهد که به راحتی به میهمانان خود سر بزند و باعث رضایت و خرسندی دو چندان می شود.
 • پارکینگ بزرگ و مجزا برای هر یک از میهمانان وجود دارد. به دلیل داشتن فضای وسیع و بزرگ باغ، میهمانان با خیال راحت و بدون داشتن هیچ گونه استرسی، از آن شب لذت خواهند برد و نکته حائز اهمیت این است که هزینه ی پارکینگ با میزبان می باشد و میهمان هیچ گونه هزینه ای را پرداخت نخواهد کرد.
 • وسیع بودن باغ نسبت به سالن تالار امکان آزادی و جانمایی بهتر میهمانان را دارا خواهد بود.
 • رفاه و راحتی در پذیرایی کردن از میهمانان در باغ نسبت به پذیرایی در تالار است. به دلیلی که فضا و مکان بیشتری را برای پرسنل و خدمات در بر می گیرد.
برگزاری مجالس در باغ عروسی

برگزاری مجالس در باغ عروسی

نکته پایانی بسیار مهم:

برگزاری مراسم عروسی در باغ به دلیل وسعت و بزرگی باغ، مزایای فراوانی را همراه دارد. و می توان برای کاهش صدا و مزاحمت برای دیگران مراسم عروسی خود را در باغ، دور از فضای شهر یا حومه برگزار کنید.  هزینه اجاره باغ نسبت به تالار ممکن است اندکی گران تر باشد و افرادی که بودجه ی مالی مناسبی را داشته باشند، می توانند مراسم عروسی خود را در باغ برگزار کنند.