یکی از مهمترین شب های زندگی هر فرد، شب تولد و یا همان زاد روز او است. امروزه با پیشرفته و مدرنیته شدن جامعه، برگزاری مراسم جشن تولد را تیم های تشریفاتی به عهده می گیرند. از آنجایی که برگزاری و هماهنگ کردن مراسم و جشن تولد های تشریفاتی کار دشواری برای افراد خانواده است، این مراسم را دست خدمات مجالس یا تیم های تشریفات می سپارند. جشن های تولد می تواند هم برای کودکان برگزار شود و هم برای بزرگسالان.

خدمات مجالس و تشریفات ها معتقدند برگزار کردن جشن تولد بستگی به سن و سال آن شخص دارد. مثلا اگر جشن تولد برای کودک باشد نوع موزیک، تم، لباس، خوراک و… متفاوت است با بزرگسالان است.

خدمات جشن تولد

خدمات و ایده های جذاب و حرفه ای فراوانی در زمینه برگزاری جشن تولد وجود دارد که خوشبختانه تیم حرفه ای تشریفات خوشبختی، شما را از نگرانی در می آورد و رویایی ترین جشن تولدها را برای هر رده سنی برگزار خواهد کرد.

بهتر است برای بهتر برگزار کردن جشن های تولد از چندین روز قبل یک لیست از فعالیت ها و وسایل مورد نیازی که قرار است استفاده کنید تهیه کنید. اما اگر شما برگزاری مراسم تولدها را به خدمات مجالس و تشریفات ها بسپارید، آنها راهنمای فراوانی را به شما در این زمینه خواهند داد و همچنین در رابطه با هزینه و ایده های مختلف شما را یاری خواند کرد. جشن تولد ممکن است به صورت ساده در خانه برگزار شود و یا به صورت مجلل در یک قصر یا یک عمارت عظیم برگزار شود.

انتخاب تشریفات خوب برای برگزاری جشن های تولد

نکته ی مهمی که در رابطه با بهتر برگزار کردن جشن تولد می باشد این است که شما قطعا باید در انتخاب خدمات مجالس توجه بالایی را داشته باشید. همچنین در خوراکی و تنقلات جشن تولد تنوع ایجاد کنید. به همین دلیل تیم های تشریفاتی که برگزاری مراسمات یا جشن را به عهده می گیرند، با چندین رستوران و کترینگ در شهر مربوط به خودشان قرارداد دارند و آنها را معرفی می کنند. کترینگ و یا رستوران ها فینگرفود، غذاهای اصل، برنج های اصل، انواع کباب، خورش، خوراک، میوه و نوشیدنی و… را دارا هستند.

جشن تولد کودکان چگونه برگزار می شود؟

خدمات مجالس و تشریفات ها برای برگزاری این نوع جشن تولد باید از تم های رنگی و شاد و فانتزی استفاده نمود. همچنین می توان از این موارد استفاده کرد:

فیلمبرداری و عکاسی از جشن تولد

داشتن عکس و فیلم برای ثبت لحظات شاد و پراز هیجان در تولد مناسب است. از این رو میتوان از خدمات عکاسی و فیلم برداری حرفه ای استفاده کنید.

بادکنک آرایی

بادکنک متناسب با سلیقه، رنگ و فرم مورد علاقه ی کودک باشد.

تم خاص تولد

تم های خاص تولد می تواند یک کاراکتر یا شخصیت مورد علاقه ی کودک باشد.

پخش موسیقی

در جشن تولد کودکان، از دی جی و موسیقی های مناسب سن کودک پخش می شود.

جشن تولد بزرگسال چگونه برگزار می شود؟

تشریفات ها برای برگزاری جشن تولد کودکان از تم های شاد و کودکانه و رنگی استفاده می کنند در صورتی که برای بزرگسالان این عناصر خیلی مورد استفاده قرار نمی گیرد اما افراد بزرگسال می توانند دلی جوان و روحیه ی کودکانه داشته باشند. جشن های های تولد بزرگسالان می تواند با یک کیک شیک و خاص، موسیقی های مطرح و تم های جوانانه برگزار شود. چند نمونه ایده برای جشن تولد بزرگسال و جوان:

استفاده از تم های مختلف

تم های مناسب برای جوانان و بزرگسالان، تم های ساده و شیک است و تنوع بسیار بالایی دارد. از جمله: سفید و مشکی، قرمز و سفید، قرمز و مشکی، تم راه راه و یا چهارخانه، هالووین، بال ماسکه، مات یا براق و…

انواع خوراکی و تنقلات

یکی از آیتم های هیجان انگیز برای مراسم تولد بخش تنقلات وخوراکی جات می باشد و باید در انتخاب آنها تنوع ایجاد کرد خوراکی های: ترش، شور، ملس، شیرین، تند و…

طراحی و دیزاین

یکی دیگر از بخش های جذاب مراسم جشن تولد، طراحی و دیزاین و آرایش انواع بادکنک ها با نوارهای طلایی و نقره ای است و یا همچنین استفاده از بادکنک های هلیومی که امروزه بسیار مطرح است و طرفدارهای خودش را دارد. بادکنک آرایی بسیار مهم است و نقش مهمی را هنگام عکاسی و فیلمبرداری ایفا می کند.

مجموعه فعالیت های خدمات مجالس و تیم های تشریفاتی برای جشن های تولد چیست؟

 • بادکنک آرایی
 • دیزاین میز و صندلی ها
 • شهربازی سیار برای کودکان
 • گریم و آرایش چهره کودکان
 • انواع دسر و نوشیدنی طبیعی
 • غذاهای اصیل ایرانی و فرنگی
 • انتخاب شخصی به عنوان دلقکمن
 • طراحی کیک با توجه به تم انتخابی
 • گروه های نمایشی (پرنسس، باربی و..)
 • تهیه استندهای انیمیــشنی برای کودکان
 • معرفی کترینگ و رستوران های مطرح و باکیفیت
 • پخش و دسته بندی موسیقی های متناسب و انتخاب دی جی
 • میز کندی بار(میزی که روی آن تنقلات مختلف قرار می گیرد.)