پیش از اشاره به برگزاری مجلس عروسی در تالار، به توضیح مختصر و کوتاهی در رابطه با دغدغه ی عروس و داماد های عزیز در رابطه با قدم ابتدایی در برگزار کردن مراسم عروسی شان خواهیم پرداخت. در ابتدا اولین چیز پس از تعیین کردن یک تاریخ مناسب، انتخاب یک باغ، تالار و سالن پذیرایی است، که جزء یکی از دغدغه های بزرگ عروس و داماد محسوب می شود. یا اصلا ممکن است بین انتخاب کردن باغ یا تالار دچار شک بشوند. همان طور که می دانیم بخش عظیمی از هزینه ها صرف تالار می شود پس به همین دلیل باید در انتخاب تالار مناسب دقت بیشتری کرد.

امروزه با حضور تیم های تشریفاتی، این نگرانی و استرس از آنها دور شده است و با دادن مشاوره های صحیح و مناسب در مورد انتخاب باغ یا تالار پذیرایی، به عروس و داماد، راهنمایی های لازم را خواهند کرد.

مجلس عروسی در تالار

مجلس عروسی در تالار

برگزاری مجالس عروسی در تالار

یکی از مهمترین خدمات یک تشریفات خوب، معرفی چندین تالار یا سالن پذیرایی شیک و لوکس طبق سلیقه ی شخصی عروس و داماد و سرمایه آنها است. تیم تشریفات خوشبختی در این راستا با در نظر گرفتن شرایط مالی، بودجه و رفاه حال عروس و داماد شروع به فعالیت های گوناگونی در زمینه تالار عروسی می کند.

حال ما در این مطلب به انتخاب تالار پذیرایی شیک و ایده آل و برگزاری مجالس عروسی خاص در تالار توسط تشریفات ها می پردازیم.

نکاتی در مورد تالار عروسی

در ابتدا باید ۲ نکته را در نظر داشته باشد

 1. قصد دارید عروسی در چه فضایی و با چه وسعتی برگزار شود.
 2. تعداد میهمانان مشخص شده را در نظر گرفته و یک لیست نهایی از میهمانان تهیه کنید.

تالار عروسی

ویژگی مجلس عروسی در تالار

در ادامه ۵ ویژگی مهم در انتخاب تالار مناسب را برای شما بیان میکنیم.

۱- سرویس بهداشتی

یکی از نکات مهم که باید در نظر گرفت برای رفاه و آرامش بیشتر میهمانان، وجود سرویس های بهداشتی متعدد در تالار پذیرایی است. این سرویس ها شرایطی را باید همراه داشته باشند از جمله: تمیزی و مرتب بودن آن و عدم بوی نامطبوع در داخل آن است که می توان با قرار دادن خوش بوکننده های متنوع، فضا را مرطوب و معطر ساخت.

۲- ایجاد رختکن مناسب

فضای رختکن باید با توجه به بالا بودن تعداد میهمانان، به صورت بزرگ و وسیع طراحی شود تا میهمانان بتوانند به راحتی و بدون به مشکل خوردن برای کمبود فضای خالی، لباس های خود را تعویض کنند.

۳- سیستم های سرمایشی و گرمایشی سالن

با توجه به تغییر فصول و شرایط آب و هوایی، تالارهای پذیرایی با جایگذاری مناسب سیستم های سرمایشی و گرمایشی داخل سالن، باعث رضایت و آسایش بیشتر حال میهمانان می شوند. به این معنی که در فصل زمستان، سرما و در فصل تابستان، گرمای شدید در فضای تالار باعث ناراحتی و عدم رضایت میهمانان نشود.

۴- کیفیت مواد غذایی

مسئولیت و سرکشی در تهیه غذا، میهمانان، نگهداری از غذاها و… با کادر تشریفات می باشد ولی شما می توانید میوه و شیرینی را از قبل تهیه کنید و به آنها بدهید. این کار هم باعث اندکی صرفه جویی در هزینه و هم باعث می شود چیزی که دل خواه خودتان است را تهیه کنید. در اکثر تالارهای پذیرایی سرو شام به دو صورت سلف سرویس، پرسی و دیس پرس است.کیفیت غذا و موادی که در آن بکار برده می شود تا حدودی به هزینه ای که در قبال آن پرداخت کرده اید می باشد.

برگزاری مجالس عروسی در تالار

۵- دیجی و گروه های موزیک

از دیگر خدمات تشریفات برگزاری موزیک عروسی در تالار توسط دیجی ها و گروه های موزیک است. موسیقی که در تالار نواخته می شود باید به نحوی اجرا شود که برای میهمانان خسته کننده و حوصله بر نباشد و همین امر است که  باعث گرم تر شدن مجلس عروسی می شود. موسیقی های اجرا شده می تواند مدل های گوناگونی داشته باشد مثل: سنتی، محلی، خارجی، ایرانی و…

۶- ظرفیت و ابعاد تالار

ظرفیت و ابعاد تالار چقدر مهم است؟ در ابتدا باید با در نظر گرفتن و شمارش قطعی میهمانان و تهیه یک لیست نهایی، به سراغ انتخاب تالار برویم. تالار و سالن انتخاب شده نباید به هیچ وجه فضای بیش از حد کم یا اضافی داشته باشد. چنانچه فضایی بیش از حد اضافه باشد، مجلس کم جمعیت تر به نظر می رسد و اگر بیش از حد فضایی کم داشته باشیم، مجلس پرجمعیت تر به چشم می خورد و ممکن است میهمانان جایی برای نشستن پیدا نکنند و باعث نارضایتی شان شود.

۷- پارکینگ تالار

در شب عروسی برای رفاه حال میهمانان و کم کردن استرس از آنها، تالارهای پذیرایی جایگاه مناسبی را به عنوان پارکینگ ماشین برای میهمانان خود در نظر بگیرد که فضای زیادی را هم داشته باشد.

۸- پذیرایی در تالار عروسی

اگر نحوه ی سرو شام مجلس عروسی تان را سلف سرویس انتخاب کرده اید می توانید پیش از شروع مجلس عروسی تان، به تالار رفته و با تیم تشریفات صحبت کنید که به محض اتمام هر یک از ظروف غذا، سریعا آن را پر کنند تا ظروف خالی روی میز قرار نگیرند. و همچنین می توانید در رابطه با چگونگی پذیرایی پرسنل با آنها صحبت کنید و برای بالا بردن اطمینان از کیفیت مواد غذایی به کار رفته می توانید غذاها را تست کنید.

عروسی در تالار

مزایای برگزاری مجلس عروسی در تالار

مزیت های برگزاری مجلس عروسی در تالار چیست؟ چرا باید تالار را انتخاب کنیم؟

 • افرادی که علاقه مند هستند مجلس عروسی شان به صورت جدا و تفکیک آقایان و بانوان برگزار شود، تالار را می توانند انتخاب کنند.
 • در صورتی که تعداد قطعی شده ی میهمانان دعوت شده نسبتا کم باشد برای صرفه جویی در هزینه ها می توان عروسی را در تالار برگزار کرد.
 • در تالارهای پذیرایی هماهنگ کردن پرسنل پذیرایی و میهمانان راحت تر از باغ انجام می شود.
 • نکته مهم این است که عکاسی و فیلم برداری در تالار بهتر انجام می شود. به دلیل دارا بودن فضای بسته و کوچکتر نسبت به باغ، عکس و فیلم ها کیفیت رنگ و نور بهتری را قطعا دارند.

 

چند نکته مهم دیگر در انتخاب تالار عروسی:

 • طراحی مناسب جایگاه عروس و داماد.
 • نحــوه چــــیدمان میزها مناسب باشد.
 • دارا بودن فضای مناسب برای جایگاه پیست رقص.
 • توجه به نور پردازی و سیســـتم های صوتی در سالن.
 • طراحی و دیزاین مدرن، شیک و فوق العاده ای را داشته باشد.
 • از سالم بودن میزها و صنــــدلی ها اطمینان کافی را کسب کنید.
 • استفاده از گل آرایی (طبیعی و مصنوعی)، ریسه کشی، شمع آرایی، نور پردازی